Katolička osnovna škola prvi dan nove nastavne godine otvorila vrata svojim novim učenicima

Uzbuđenje, radost, iščekivanje, osmijeh, dobrodošlica samo su neki od osjećaja i doživljaja koje je danas na prvi dan nastave u šk. g. 2023./2024. doživjela naša škola u trenutku primanja nove generacije svojih prvašića.

U kratkom, ali bogatom programu kojega su pripremili učenici 2.a i 2. b razreda naše škole u kojemu su pokazali da su prava ruka prijateljstva i ohrabrenja, ali i ponosa za svoje nasljednike, uživali su svi pristuni, od učenika prvašića, njihovih roditelja, baka, djedova, rodbine, do učitelja i djelatnika Katoličke osnovne škole.

Pokazali su kako jedan godina čini veliku razliku i ohrabrili nove prvašiće da u svojem susretu sa školom budu hrabri, da budu opušteni, poslušni i dobronamjerni, a posebno su im poželjeli da im u tom novom važnom zadatku pomogne najbolji učitelj na svijetu - Isus!

Ravnatelj škole je potom u kratkom obraćanju učenicima i roditeljima poželio da uvijek u svojem druženju u ovoj školi vide kako su ima svima vrata otvorena, te kako im stojimo na rapolaganju za sva pitanja i izazove koji će se pojaviti.

Zahvalio je roditeljima koji su odabrali Katoličku osnovnu školu u Virovitici kao mjesto odgoja njihove djece i iskazali svoje povjerenje u toj odgovornoj i složenoj zadaći.

Kao najiščekivaniji trenutak svečanosti bila je prozivka i otkrivanje koji učenik postaje učenikom kojega razreda, te se nakon prvoga susreta između učenika i učiteljica Viktorije Majstorović i učiteljice u Produženom boravku Mirne Šimić (1. a), te učitlejice Ane Jezerčić i učiteljice u produženom boravku Ivone Vidović (1. b) krenulo u školu i prvi susret s učionicama u kojima će boraviti.

Dok su učenici boravili u prvom susretu i upoznavanju s učiteljicama i učionicama, ravnatelj je proveo okupljene roditelje i pratnju učenika koji su ih doveli u kratki obilazak novootvorenih učionica u potkrovnom dijelu zgrade izrazivši pri tom radost što su ove nove učionice upravo za njih spremne te da se nada da će u njima uživati i rasti u znanju i otvorenosti novim spoznajama u svojem odrastanju kojega će u ovoj školi zajedno s nama prolaziti.

objavio: Ivan Mikolić   datum: 4. 9. 2023.