Dječje hodočašće u Voćin 2023.

I ove godine smo imali  priliku hodočastiti u Voćin. Hodočašće osnovnoškolske djece i ministranata Požeške biskupije u Voćin tradicionalno se održalo 6.svibnja. 2023. Sam program se sastojao od tri djela: priprave za svetu misu, euharistijskog slavlja te vjeronaučnog kviza znanja i raznih zabavnih igara.

Fotografije i više informacija o ovome događaju možete pročitati pod opširnije.

Na početku euharistijskog slavlja, biskup je uputio mladim hodočasnicima
dobrodošlicu u Marijin i naš Voćin, podsjetivši ih da je Isusova Majka u svom voćinskom svetištu tijekom više stoljeća okupljala vjernike s ovih slavonskih prostora, i njihovu srcu govorila važne Isusove poruke. Pozvao ih je da svakoga dana u vjeri otvaraju Bogu svoje srce koje čezne za svjetlom, puninom, mirom, radošću, dobrotom, plemenitošću i ljubavlju, te kroz molitvu, sudjelovanje na svetoj misi i dobrim djelima budu ispunjeni nebeskim dobrima, svjedočeći Isusa Krista kao jedinog spasitelja čovjeka. Na kraju ih je potaknuo da svoja mladenačka nastojanja povjere Isusovoj Majci, te im ona pomogne da ne ostanu na niskoj razini života, nego s njezinim sinom Isusom Kristom duhovno rastu do one razine života koju im samo on može udijeliti u novom nebu i novoj zemlji.

Nakon euharistijskog slavlja, djeca su se uputila prema osunčanom parku gdje su obilazili igre koje su tamo bile raspoređene i trudili se u svakoj od njih sudjelovati.

Ujedno, taj dan je bila prilika za razmjenu iskustava učenika u STEM
području između partnerskih škola gdje su se mogla pokazati stečena znanja STEM područja.

Tekst napisao: Matija Đurčević, vjeroučitelj

objavio: Dorotea Tkalec   datum: 12. 5. 2023.