Nove učionice i prostor za suvremeno STEM učenje i pučavanje sve su bliže

O siječnja ove godine, u tijeku su radovi u potkrovlju naše škole kojima se rekonstruira i dograđuje potkrovlje zapadnoga krila zgrade katoličkog školskog centra, a u cilju proširenja prostornog kapaciteta potrebnog za djelovanje Katoličke osnovne škole u Virovitici. Radove izvodi građevinska firma L projekt.

U prvom redu, riječ je o kontinuiranom ulaganju kojim Požeška biskupija temeljem potreba razvoja i osiguravanja preduvjeta za što kvalitetniji katolički odgoj i obrazovanje u Virovitici i njezinoj okolici jednako tako osigurava i prilike da svi trenutni, ali i budući učenici naše škole bez problema nastave rad u jednoj smjeni i time budemo spremni i za model cjelodnevne nastave koja je u najavi da bi obavezno krenula u šk. g. 2027./2028.

S obzirom da je izvođenje grubih građevinsko obrtničkih radova na svome završetku raduje nas što preostaju završni radovi i opremanje te će prostor biti spreman za korištenje od rujna šk. godine 2023./2024. Kako je poznato, ovo će postati prostor koji će biti opremljen posebno za razvoj STEM područja, te zbog toga kroz projekt „Ready-STEM-Grow“ koji od kolovoza prošle godine provodimo u našoj školi, djelatnici i učenici uključeni su u brojne edukacije i radionice koje će nas na najbolji način usmjeriti da kada prostor bude funkcionalan ono što smo naučili možemo što kvalitetnije i koristiti.

Učenici tako od jeseni startaju učiti u specijaliziranim kabinetima i učionicama iz predmeta biogija, kemija, fizika, matematika, informatika i iznimno se veselimo tom trenutku.

objavio: Ivan Mikolić   datum: 12. 5. 2023.