PRERADOVIĆEV ROĐENDAN

U povodu rođendana jednoga od najvećih hrvatskih pjesnika, Petra Preradovića, Osnovna škola Petra Preradovića Pitomaća već 54. godinu zaredom organizira literarni susret pod nazivom „Preradovićev rođendan“. Susret se tradicionalno održava u pjesnikovoj rodnoj kući u Grabrovnici, današnjem Interpretacijskom centru Petra Preradovića.

Ove godine susret se održao 24. ožujka, a na njemu su nastupile Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac, Osnovna škola Kloštar Podravski, Osnovna škola Petra Preradovića Zagreb, Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara Virje, Osnovna škola Suhopolje, Osnovna škola Petra Preradovića Pitomača te Katolička osnovna škola u Virovitici.

Našu školu predstavile su učenice 5., 6. i 7. razreda Tena Vukić (sastavak „Da sam superjunak“), Klara Bezak (pjesma „Tražeći temu“), Josipa Đurčević (pjesma „Odrasli“), Petra Frantal (pjesma „Stella“) i Tena Šmer (pjesma „Oči u magli“).

Osim literarnoga susreta na kojemu su učenici pročitali svoje literarne uratke objavljene u prigodnom zborniku, organizatori su pripremili i književni susret s autorom Jadrankom Bitencom te ručak i druženje u restoranu „Zlatni klas“ u Otrovancu.

objavio: Ivan Mikolić   datum: 29. 3. 2023.