Održana županijska razina natjecanja Čitanjem do zvijezda

U Katoličkoj osnovnoj školi u Virovitici 8. ožujka održano je županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“. Riječ je o nacionalnom natjecanju koje promovira čitanje i kreativni pristup čitanju, a temelji se na trima zadanim romanima. Ove godine učenici su čitali romane „Sherlock Holmes: Grimizna istraga“ autora Sir Arthura Conana Doylea, „Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva“ autora Krunoslava Mikulana i „Zvijer iz Buckinghamske palače“ Davida Walliamsa. Današnje natjecanje okupilo je čak pet škola naše županije: OŠ Petra Preradovića Pitomača (mentorice Ksenija Grudić-Kukavica, Sanja Koletić, Kristina Prtenjača), OŠ Vladimir Nazor Virovitica (mentorica Vesna Đurčević Jović), OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica (mentorice Mateja Vilček, Božica Filipović Veg), OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje (mentorica Nikolina Ferenčević) i Katolička osnovna škola u Virovitici (mentorica Marina Mađarević). U kreativnom uratku svoje su škole predstavljali učenici Hana Kribl, Patrik Volenik i Jelena Ivoš, a u kvizu znanja nastupili su učenici Hana Kribl, Leon Dolovski, Ana Koleno, Karla Nađaković, Jonatan Bulat, Glorija Mihaljević, Julija Tomljanović, Viktor Abramović, Sara Marinović, Anastazija Cesar, Tea Mihoković i Matea Predragović.

Odlukom povjerenstava, za nacionalnu razinu natjecanja predloženi su sljedeći županijski predstavnici:

Kreativni uradak

1. Hana Kribl

OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, Nova Bukovica

Mentorica: Mateja Vilček

2. Patrik Volenik

OŠ Vladimir Nazor Virovitica, Virovitica

Mentorica: Vesna Đurčević Jović

Kviz znanja

1. OŠ Petra Preradovića Pitomača, Pitomača (mentorice Sanja Koletić, Kristina Prtenjača, Ksenija Grudić-Kukavica)

2. OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, Nova Bukovica (mentorice Božica Filipović Veg, Mateja Vilček)

Ovo natjecanje održava se već 14 godina, a Katolička osnovna škola u Virovitici po prvi je put bila domaćin. Tim je povodom sve natjecatelje pozdravio je i ohrabrio i ravnatelj škole Ivan Mikolić, a prigodnim darovima, koje nam je omogućila promotorica Natalija Kožić Lukačević, učenike je darivala Školska knjiga. Kako bi se učenici opustili, njihovi vršnjaci iz šestoga razreda Katoličke osnovne škole u Virovitici (Ivan Horvat, Šimun Mihaljević i Filip Rajnović) koji su pripremili mali školski „pub kviz“ i prigodne nagrade. Natjecanje su otvorili učenici Katoličke osnovne škole Jonatan Bulat prigodnom gitarističkom blues skladbom i predstavnica naše škole na županijskoj razini smotre LiDraNo Hana Mikolić s monologom Sanje Pilić „Zar baš moram u školu?“ (mentorica Josipa Burušić). Svakako je potrebno spomenuti i podršku školske knjižničarke Alene Gladović, pedagoginje Maje Štefanac te naših vrijednih kuhara i spremačica koji su svojom pomoći uveličali događaj.

objavio: Martina Šalinger   datum: 8. 3. 2023.