Prezentacija odgojno-obrazovnog projekta Katoličke osnovne škole u Virovitici

U srijedu, 23. veljače 2022. u prostoru Katoličke osnovne škole u Virovitici održana je kratka prezentacija odgojno-obrazovnog projekta naše škole, a koja je bila organizirana za roditelje djece budućih prvašića koji se još do sada nisu imali prilike izbliza upoznati s onim kako Katolička osnovna škola u Virovitici djeluje i provodi svoje odgojno-obrazovno poslanje.

U prezentaciji je ukratko predstavljena povijest Katoličke osnovne škole u Virovitici od inicijative za njezinim osnivanjem koju je u 2015. g. pokrenuo požeški biskup msgr. dr. Antun Škvorčević, te preko njezina pravnog osnutka te iste godine temeljem Odluke Požeške biskupije i Rješenjem Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta kada je primila prvu generaciju učenika pa sve do danas kada broji 198 učenika u deset razrednih odijela i s radošću očekuje nove generacije koje dolaze.

Roditelji su kroz dijelove prezentacije koje su pripremili ravnatelj, pedagoginja Karmela Volf, zatim Mirta Šuster, učiteljica u produženom boravku i Matija Đurčević, vjeroučitelj, imali priliku na konkretnim primjerima odgojno-obrazovnog rada kojega provodimo upoznati na čemu se konkretno odgoj i obrazovanje u Katoličkoj osnovnoj školi u Virovitici temelji. To su primarno trajna i s velikokm pažnjom prisutna usmjerenost na osobu, njezin cjelovit razvoj u duhu katoličkog nauka i evanđeoskih vrednota koji žele osobu izgraditi u onim dimenzijama koje nisu samo intelektualne, već duhovne i moralne, a time posljedično to su odnosi koji od djece nastoje podići osobe širokog kršćanskog, katoličkog svjetonazora kojega tada unose u svoje obitelji, kulturu, domovinu, svijet i s takvim svjetonazorom istražuju svijet i život oko sebe i u sebi.

Predstavljene su posebnosti koje katolička škola provodi unutar uobičajenih oblika rada: redovne i izborne nastava, izvannastavnih aktivnosti, dopunskog i dodatnog rada, kao i brojni duhovni projekti koji se provode u katoličkoj školi kroz Školski kurikulum u tijeku školske godine. Roditelje se upoznalo da u odgoju i obrazovanju učenika u našoj školi sudjeluju osobe, stručnjaci koji uz redovna stručna usavršavanja provode i trajni formacijski rad koji je usmjeren na rast u živoj i zauzetoj vjeri, ali i vjeri koja prepoznaje potrebe bližnjih na koje škola odgovara poticanjem i realizacijom brojnih karitativnih aktivnosti tijekom školske godine.

Naglašeno je kako svi sudionici odgojno-obrazovnog života u našoj školi čine zajednicu naše katoličke škole koja se u svim članovima na određeni način ostvaruje, ali i o kojima ovisi sve ono što odgoj i obrazovanje u njoj nastoje ostvariti.

objavio: Ivan Mikolić   datum: 24. 2. 2022.