KORONAVIRUS - MOLBA ZA POSTUPANJE

Poštovani i dragi roditelji! U moru neprestanog izvještavanja i primanja brojnih, ponekad i vrlo uznemirujućih informacija o razvoju epidemije koronavirusa kako u svijetu tako i u našoj lokalnoj sredini, vjerujem da ova obavijest, iako joj to nije namjera, može naići na svojevrsno negodovanje.

S obzirom da je u tijeku sve veći porast broja zaraženih te da ta činjenica itekako poziva sve na razboritost i odgovornost ma koliko to bilo zbog već dugog i iscrpljujućeg trajanja ove epidemije teško, obraćamo se ovim putem kako bismo spomenuli nekoliko potrebnih mogućnosti koje nam mogu biti od pomoći. To nam je potrebno i zbog činjenice da kao škola pokušavamo u tim otežanim uvjetima osigurati što duže odvijanje nastave prema redovitom modelu odnosno "u živo", tj. u školi.

Premda nismo unutar medicinske struke ipak se usuđujemo poslužiti dostupnim informacijama koje nam ukazuju o sve bržoj i većoj raširenosti novog soja koronavirusa koji zbog svojih simptoma možda unosi određenu pojačanu sumnju ili nesigurnost pri procjeni kada i kako adekvatno postupiti.

Važno je stoga da svi budemo pojačano oprezni i odgovorni u trenutku pojave simptoma koji se inače navode kao mogući simptomi zaraze koronavirusom, a to više nisu samo povišena tjelesna temperatura, kašalj odnosno gubitak okusa i mirisa već i cijeli spektar novih simptoma o kojima se struka već u puno navrata izjašnjava kao mogućim simptomima zaraze (glavobolja, zimica, umor, proljev i povraćanje...(SIMPTOMI).

Svjesni da je sve ovo samo na razini preporuka, ali vjerujući u iskrenu želju da se djeci osigura što dulje vrijeme boravaka u školi kao redovitom prostoru odgoja i obrazovanja, ovim putem molimo da se prema mogućnostima u slučaju pojave određenih simptoma koji se mogu dovesti u vezu ili bacaju sumnju na infekciju COVID 19 koriste savjeti liječnika obiteljske medicine ili pedijatara koje je dobro što prije uključiti u prosudbu za postupanje, ali i da se, prema mogućnostima naravno, koristimo kućnim testovima na COVID 19 infekciju, a sve to kako bi se što prije dobila potrebna informacija za adekvatno postupanje.

Zahvaljujemo svima koji u ovim otežanim uvjetima svojim doprinosom pomažu da se odgoj i obrazovanje ipaki dalje provodi u učionicama s našim učenicima.

S izrazima poštovanja i zahvalnosti,

Ivan Mikolić, ravnatelj

objavio: Ivan Mikolić   datum: 22. 1. 2022.