Dječji tjedan u KOŠ -u

Pod geslom „Ljubav djeci prije svega!“ i u našoj školi svečano je otvoren Dječji tjedan.

Prvi tjedan u mjesecu listopadu posvećen je djeci. Nazvan je „Dječji tjedan“ jer se u tom tjednu cjelokupna pozornost posvećuje djeci, kao i mnogobrojne aktivnosti koje su djeci najdraže i koje ih posebno vesele. Djeci nije potrebno puno, ponajprije im je potrebna naša neizmjerna ljubav i  puno, puno zajedničke igre.

Prigodnim pozdravom učiteljice su djecu uputile u aktivnosti koje ih čekaju kroz cijeli tjedan, a onda su predstavnicima razreda svečano uručile pristupnicu za svaki pojedini razred.

Učenike je posebno obradovalo što će cijeli naredni tjedan biti posvećen njima i što će aktivnosti koje ih čekaju biti njima drage.

Nakon svečanog otvorenja uslijedila je zajednička fotografija na kojoj se vidi blistav i iskren dječji osmijeh i oduševljenje. A onda... Onda je svatko prionuo na igru i veselje.

Prvi razredi su odradili niz sportskih aktivnosti, igrali društvene igre, kredom oslikavali poruke odraslima u školskom dvorištu, vješto su izradili plakat, plesali i samostalno osmišljavali zajedničku igru u školskom dvorištu.

Drugi razredi okušali su se u natjecateljskim sportskima igrama.

Učenici su 3.a i 3.b razreda svakoga dana ovog tjedna imali neku vrstu dječje aktivnosti. Ispisivali su poruke odraslima na pločniku, međusobno igrali natjecateljske igre, plesali, pjevali te izradili logo Dječjeg tjedna.

Učenici četvrtog razreda su se također  ovih dana bavili aktivnostima kojima su obilježili Dječji tjedan. Aktivnosti su provodili kroz sve školske sate. Igrali su omiljene sportske igre, uređivali jesenski pano lišćem koje su sami izradili i u njih napisali dječja prava koja smatraju najvažnijima. Na kartonu su izradili 3D mladunčad životinja te osmislili kakva bi bila njihova prava. Podijeljeni u skupine, osmislili su naziv svoje družine te nacrtali njezin simbol. Kao šećer na kraju odlučili su svoju razrednu bojanku, koju su izradili još u trećem razredu kada su obrađivali lektiru Bijeli jelen, pokloniti svojim prijateljima iz ovogodišnjeg trećeg razreda.

objavio: Martina Šalinger   datum: 11. 10. 2021.