Obrati se i vjeruj evanđelju

Na Čistu srijedu – Pepelnicu, 1. ožujka učenici i djelatnici Katoličke osnovne škole u Virovitici i Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici sudjelovali su na euharistijskom slavlju u župnoj crkvi sv. Roka u Virovitici. Euharistijsko slavlje predvodio vlč. Mario Večerić ravnatelj Katoličke osnovne škole u Virovitici.

Na početku slavlja predvoditelj je pozdravio sve prisutne i protumačio kako počinje Korizma vrijeme koje  treba biti plodno za svakoga vjernika kako bi spremna srca mogli proslaviti najveću svetkovinu naše vjere– Uskrs. U homiliji, potaknut riječima evanđelja osvrnuo se na korizmu kao vrijeme posta, molitve i djela milosrđa kojima se približavamo Bogu i ostvarujemo sebe kao vjernike koji daju plod za život ovoga svijeta.

Nakon homilije uslijedio je obred pepeljenja koji nas podsjeća na našu nemoć pred prolaznošću, ali nas ujedno podsjeća da se trebamo okrenuti od svojih grijeha kako bi smo zadobili život vječni.

Pjevanje i sviranje na sv. misi predvodio Tvrtko Korotaj, učenik Katoličke klasične gimnazije u Virovitici. Na svršetku slavlja predvoditelj je zahvalio svima prisutnima na sudjelovanju kao i braći franjevcima za zajedništvo i mogućnost slavlja sv. euharistije pozivajući tako sve prisutne da na svakom životnom korake svjedoče Boga i njegovu ljubav.

objavio: Mario Večerić   datum: 1. 3. 2017.